SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze
Zmiana wielkości tekstu

Szanowne Panie pielęgniarki

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki  i Dzień Położnej  przypomina nam wszystkim o ważnej roli, jaką pełnicie  wobec człowieka, społeczeństwa.

 

Promowanie zdrowia, zapobieganie chorobom, opieka nad chorym  i umierającym stanowią odwieczny sens pielęgniarskiej i położniczej troski o drugiego człowieka. Wasze zawody znane są na świecie pod wieloma nazwami, ale zawsze kojarzą się z troską i opieką, stanowiąc ostoję każdej organizacji ochrony zdrowia. Wykonujecie jeden z najtrudniejszych, najabardziej odpowiedzialnych, ale również jeden z najpiękniejszych zawodów.Zawód ten wymaga  odwagi, pogody ducha i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu.


Jesteście wielkim potencjałem, zdolnym do wielu przeobrażeń , altruizmu i szacunku dla życia. To wyróżnia Was szczególnie wśród wielu zawodów medycznych.I choć dziś nie jesteśmy z wielu spraw zadowolone, to jestem przekonana, że przyszłość należeć będzie do was.Opierać się ona będzie na profesjonalistach,których wyrożniajacy się wkład w opiekę zdrowotną dostrzegamy już dziś w codziennej parcy i ustawicznym kształceniu.


Dziękuję Państwu, że trwacie, że ze zrozumieniem akceptujecie tak wiele zmian w tak krótkim czasie.Wierzę, że  rola pielęgniarstwa, jego siła oraz rozwój praktyki pielegniarskiej sprawi, ze społeczne uznanie i zawodowa satysfakcja stanie się  powszechnym stanem normalności w naszym kraju.


Życzę wszystkim pielęgniarkom wielu pomyślnych dni, szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, determinacji i entuzjazmu w dokonywaniu  pozytywnych zmian  oraz współtworzeniu wizerunku pielęgniarki i położnej w nowoczesnej Europie.


Elżbieta Zakrzewska


2015 dzien pielegniarki

dowod

 Baner: Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

 

Zapraszamy
do Przedwiośnia

Baner CUMiPZ Przedwiośnie

Obrazek-link do Biuletynu Informacji Publicznej

 

koperta bw