Uwaga! Zawieszamy przyjęcia

• Uprzejmie informujemy, że w zwiazku z zagrożeniem epidemiologicznym zawieszamy przyjecia na Oddzial Leczenia Nerwic na okres czterech tygodni (16.03.2020 - 03 maja 2020) z mozliwością przedłużenia. O zmianach terminów przyjęć będziemy informowali telefonicznie lub listownie.

• Na okres czterech tygodni (16.03.2020 - 03 maja 2020)  zawieszone są wizyty w poradniach specjalistycznych. W godzinach przyjęć jest możliwość skorzystania z porad telefonicznych. Rejestracja do poradni jest czynna.

• Na okres czterech tygodni (16.03.2020 - 03 maja 2020) zawieszamy działalność oddziałów dziennych. Istnieje możliwość skorzystania z porad telefonicznych.

Od dnia 16.03.2020 r. funkcjonowanie poradni oraz rehabilitacji ambulatoryjnej zostało ograniczone do porad telefonicznych.

Uprawnienia osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Poza kolejnością osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą udzielane:

• świadczenia medyczne w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej),
• świadczenia medyczne w szpitalach,
• usługi farmaceutyczne realizowane w aptekach

Poza kolejnością będą też udzielane świadczenia:

• rehabilitacji leczniczej - bezlimitowo, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

Świadczeń opieki zdrowotnej udziela się poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej listy oczekujących.

To oznacza, że:

• placówka medyczna udziela świadczeń opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia,
• w przypadku, gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, poradnia wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez nią listy oczekujących,
• świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

Ważne: Podstawą do uzyskania nielimitowanych świadczeń z zakresu rehabilitacji, będzie decyzja o znacznym stopniu niepełnosprawności, a nie legitymacja osoby niepełnosprawnej.

Dokumenty potwierdzające uprawnienia niepełnosprawnych

• Orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności wydawane jest przez powiatowe lub miejsce zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności oraz wojewódzkie zespoły.

Za równorzędne dla tego dokumentu uznaje się również:

• orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów wydane przed 1 stycznia 1998 roku przez komisje lekarskie ds. inwalidztwa i zatrudnienia orzeczenie o całkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji wydane przez orzecznika ZUS

• orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidztwa wydane przez komisje lekarskie MON lub MSWiA przed 1 stycznia 1998 roku